12 czerwca 2024

mediapunto.pl

Bądź na bieżąco w biznesie

Innowacyjne pomysły na marketing i branding Twojego startupu z funduszami UE

Innowacje w biznesie

Innowacje mogą być pozornie małymi zmianami, które poprawiają jakość Twojego życia.

W ciągu ostatnich siedmiu lat dzięki Funduszom Europejskim w Polsce wdrożono ponad 8 tys. innowacji. W wyniku tego sponsoringu wprowadzono prawie 3,6 tys. produktów i ponad 2,2 tys. wdrożeń procesów. Jest tak wiele różnych sposobów na innowacje, istnieją centra innowacji, jednostki badawcze, laboratoria i platformy startowe.

Widać, że projekt jest przeznaczony przede wszystkim dla przedsiębiorstw. W tych firmach udoskonalają swoje produkty i usługi, opracowują nowe konstrukcje i technologie do zastosowania na rynku polskim i międzynarodowym. Firma z czasem staje się coraz silniejsza. Wdrożone rozwiązania były bardzo różne – od ulepszenia ręczników papierowych po inteligentne roboty czy przełomowe sposoby wykorzystania i zarządzania energią z naturalnych źródeł.

Dlaczego zrozumienie funduszy UE jest ważne

Unia Europejska jest największą unią gospodarczą i polityczną na świecie, składającą się z 28 państw członkowskich. Jako obywatel UE masz prawo do pewnych praw społecznych, kulturalnych i ekonomicznych. Wśród nich są prawa do swobodnego przepływu kapitału, usług, siły roboczej i swobody przedsiębiorczości obywateli w każdym państwie członkowskim.

Celem Unii Europejskiej jest promowanie pokoju między jej państwami członkowskimi poprzez rywalizację między nimi. Wypłaty środków unijnych są obliczane na podstawie tego, ile dany kraj do tego wniósł lub czego potrzebują w określonym czasie. Na przykład, jeśli do jednego kraju napływa ogromny napływ uchodźców z krajów rozdartych wojną, którzy nic nie wpłacili do funduszy, to oni też mogą z tego otrzymać pieniądze po pewnym czasie, kiedy zaczną na nie wpłacać.

Jak zakwalifikować się do funduszy unijnych na swój innowacyjny pomysł

Unia Europejska dysponuje dużą ilością środków finansowych dla innowacyjnych startupów, które chcą skalować swój biznes.

Komisja Europejska poszukuje obecnie innowacyjnych pomysłów, które mogą generować trwałe miejsca pracy w Unii. Jednym ze sposobów zakwalifikowania się do tych funduszy jest posiadanie świetnego pomysłu i rozwinięcie go w zrównoważony model biznesowy.

Aby się zakwalifikować, musisz mieć pod ręką innowacyjny pomysł, przedsiębiorcze nastawienie i trochę kapitału. Musisz także umieć zademonstrować, w jaki sposób Twój pomysł stworzy miejsca pracy w Unii.

Jaki jest koszt przedsiębiorczych innowacji w Europie?

Właściwy biznesplan jest ważnym krokiem w procesie zakładania firmy. Już za kilkaset euro możesz odpowiednio zaprojektować i wydrukować swój plan.

Koszt przedsiębiorczych innowacji w Europie jest różny na całym kontynencie. W niektórych krajach, takich jak Szwajcaria czy Finlandia, może wynosić od 1100 do 1400 USD. Z drugiej strony ceny we Francji i Irlandii są znacznie niższe: odpowiednio 700 i 600 USD.

Jak skontaktować się z kierownikiem programu z Rady ds. Przyszłości i Nowych Technologii Komisji Europejskiej

Menedżer programu nadzoruje projekty finansowane przez UE w obszarze przyszłości i nowych technologii. Rada ds. Przyszłości i Nowych Technologii Komisji Europejskiej jest organem wnoszącym wkład do Komisji Europejskiej w zakresie przyszłych i innowacyjnych technologii, które mogą mieć wpływ na społeczeństwo, gospodarkę, środowisko lub bezpieczeństwo w Europie. Rada wspiera projekty badawcze, rozwojowe i innowacyjne w całej UE za pomocą swoich programów finansowania.

Wniosek: Pierwsze kroki w znalezieniu odpowiedniego menedżera programu